Penzion Přeštice  

head1 head2 head3 head4 head5

Letní aktivity na Přešticku

Náš region je ideální jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku. Je zde mnoho značených turistických tras a také několik cyklostezek, které vás dovedou do pozoruhodných končin našeho kraje.

Výhodná poloha města Přeštice vybízí k ubytování ve městě a odtud podnikat výlety do blízkého okolí, například do města Plzeň, Klatovy, Švihov, Chudenice, Domažlice, Nepomuk, Žinkovy, Blovice  a další místa v  plzeňském regionu.

Hned při příjezdu do Přeštic vás uvítá překrásná dominanta našeho města, kostel Nanebevzetí Panny Marie, který je druhým největším barokním kostelem v Čechách od stavitele Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Za navštívení určitě stojí také Dům historie Přešticka, který nabízí kromě stálé expozice nejrůznější tématické výstavy. Příjemnou procházkou lze dojít k vícovskému kostelu sv. Ambrože, který je nejcelistvější dochovanou románskou stavbou v Plzeňském kraji. Na blízkém kopci Ticholovci /480 m/ můžete posedět v romantickém zákoutí vedle obrazu sv. Vojtěcha, který se zde dle pověsti zdržoval. Opodál v obci Příchovice /1,5 km/ můžete navštívit kapličku sv. Anny, která stojí pod mohutnou lípou a váže se k ní rovněž zajímavá pověst.

Milovníci historie a památek mohou na kolech či autem nebo vlakem navštívit město Klatovy a při cestě se zastavit například v zámku Lužany /2,5 km/, kde žil přeštický rodák a mecenáš Josef Hlávka, dále mohou navštívit zámek Červené Poříčí /8 km/, vodní hrad Švihov /11 km/, zámek Chudenice /22km/ s americkou zahradou a známou rozhlednou Bolfánek, kde pobýval Josef Dobrovský a později Jaroslav Kvapil. V Klatovech byste určitě neměli opomenout navštívit katakomby či barokní lékárnu. Milovníci krásné přírody si mohou trasu prodloužit až na Šumavu.

Výlet směrem na Plzeň si můžete také zpestřit návštěvou několika hradů či zámků. Překrásný je např. zámek Dolní Lukavice, Kozel, nebo Nebílovy, za navštívení stojí zřícenina hradu Radyně, která stojí na největším kopci v blízkosti Plzně. V Plzni doporučujeme navštívit rozhlednu ve věži kostela sv. Bartoloměje, která je nejvyšší kostelní věží v Čechách, dále třetí největší synagogu na světě, plzeňské historické podzemí, Pivovarské muzeum v areálu světoznámého pivovaru Plzeňský Prazdroj. Děti by byly určitě vděčné za návštěvu ZOO či dinoparku.

V našem regionu se nachází mnoho dalších zajímavých míst, na které vás rádi upozorníme při návštěvě u nás, případně můžete navštívit místní infocentrum Přeštice.

Sportovním nadšencům můžeme doporučit například návštěvu sportovního areálu, který se nachází několik metrů od penzionu. Lze si zde zahrát tenis, volejbal, basketbal či stolní tenis.